Szczoteczka do zębów Sonicare ma końcówkę z bardzo miękkim rodzajem włosia. Precyzyjne połączenie ekstra miękkiego włosia z delikatnie zaokrąglonymi końcami sprawia, że uzyskamy efekt głębszego, a jednocześnie delikatnego czyszczenia.
Szczoteczka soniczna sprawdza się również idealnie w przypadku osób noszących aparat ortodontyczny. Zostało udowodnione klinicznie, że ręczne szczoteczki podczas redukcji płytki nazębnej, podrażniają dziąsła wokół aparatów ortodontycznych. Szczoteczka do zębów Sonicare jest bardziej delikatna dla naszych dziąseł.
Mycie szczoteczką elektryczną
Dynamiczne mycie zębów szczoteczką Sonicare sprawia, że higiena jamy ustnej staje się dużo łatwiejsza. Połączenie wysokiej prędkości i dynamicznej akcji czyszczenie generuje potężną siłę, a jednocześnie delikatne czyszczenie. Dzięki temu szczoteczka dociera głęboko między zęby, poniżej linii dziąseł i tylnej części jamy ustnej, dzięki temu szczotkowanie zębów stanie się bardziej efektywne, a zęby czystsze i zdrowsze.
Jeśli cierpisz z powodu suchości w jamie ustnej lub na zespół Sjögrena wybierz szczoteczkę soniczną. Taka szczoteczka do zębów pobudza bowiem wydzielanie śliny, co pomaga skutecznie zapobiec infekcjom i próchnicy.
Jeśli masz implanty stomatologiczne, również szczoteczka soniczna będzie dla Ciebie idealna. Taka szczoteczka działa delikatnie na nasze dziąsła. W badaniach laboratoryjnych wykazano, że szczoteczka jest bezpieczna dla szkliwa, korony i cementu zębów.
Codzienna higiena jamy ustnej
Codzienna higiena jamy ustnej powinna być dla nas priorytetem i nieodłączną częścią każdego dnia. Jednak w nagromadzeniu się wielu obowiązków, trudno czasem poświęcić jest poświęcić jej wystarczająco dużo czasu. Rano najczęściej spieszymy się do szkoły lub pracy i mycie zębów może być krótkie. Natomiast wieczorami jesteśmy często zbyt męczeni, by zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej i pomijamy szczotkowanie oraz nitkowanie zębów. Jednak nawet osoby prowadzące bardzo intensywny tryb życia muszą zadbać o zdrowie swojej jamy ustnej. Choroby dziąseł są bowiem poważnym zagrożeniem. Choroby przyzębia nie tylko uszkadzają dziąsła i zęby, ale mogą też wpływać na inne części ciała, zwłaszcza, jeśli już cierpisz z powodu innych chorób, takich jak COPD, cukrzycę lub reumatoidalne zapalenie stawów.